Vefk Yaptırmak Günah mı ?

Vefk yapmanın ne demek olduğuyla ilgili olarak birçok soru varken bir yandan da dinde ki yeriyle alakalı olarak “Vefk yaptırmak günah mıdır?” gibi bir soru da şu son zamanlarda en çok sorulmaya başlangıç bir sorudur.

Aslında vefk çalışması yaptırmak, kesin olarak günah değildir ya da günahtır demek yanlış bir kavram olur. Çünkü tamamen işin nasıl yapılacağı ve işin aslı bu konuda gerçekten önemlidir. Mesela örnek vermek gerekirse bir evli erkeğin başka bir bayan ile birlikte olması için başka bayanın evli erkek üzerinde vefk yaptırması demek, dinimizde günah bir işlem olacağı için vefkin günah olmaması durumunda böyle bir şeyin günah olmama gibi bir olanağı da olmayacağı için kesinlikle günahtır.

Vefk ve tılsım gibi uygulamalarda İslamiyet içerisinde günah olup olmaması tamamen yapılma amacı, yapılma usulüyle alakalıdır. Bu nedenle direkt olarak bir vefk çalışmasına günah ya da günah değil dememiz mümkün değildir. Bunun için her zaman yapılma aslı, niyeti önemli bir konudur.

Bu yazı Vefkler kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>