Muska Kullanımı

MUSKA ve MUSKA KULLANIMI

Muska‘nın yazılış amacı ya insana zarar vermektir yada sorununu halletmektir. Ülkemizde genel anlamda muska yapana muskacı adı verilmektedir. Muskaların içinde bulunduğu enerji zamanla etkisini kaybeder. Fakat Vefk evrenseldir yani ömür boyunca etkisini kaybetmez. Örneğin; manevi sıkıntısı olan bir insanın bu dertten kurtulması için muska yazan muskacı hoca muskanın içine Kuran-ı Kerim’de bulunan şifa ayetlerini yazar ve sorunu olan insana bu muskayı vererek üzerinde taşımasını söyler. Üzerinde taşımaya başlayan insanda ferahlama gözükür sıkıntısından biiznillah kurtulur. Fakat Nisa (117.) ayette “Onlar, Allah’ı bırakıp ancak dişilere tapıyorlar.Halbuki (aslında) azgın bir şeytana tapmaktadırlar.” buyrulduğu üzere öyle muskacı medyum ve medyumlar varki insanların arasını bozmak için muskalar yapmaktadır. Evli çiftleri, nişanlısı ve sevgilisinden ayırmak için yaptıkları muskaları bir yemek esnasında yedirerek, içirerek veya götürüp mezara gömer, ağaç altına gömer. Muska bu gibi yerlerde durduğu müddetçe eşler arasında anlaşmazlıklar, kavgalar ve soğukluk başlar. Medyum Oğuz Hoca olarak Allah’ın yardımıyla sizlerin bütün sorunlarınızda yanınızdayım. Sizlerin medyumu Medyum Oğuz olarak Muska ve büyü ne kadar zorda olsa Allah’ın izniyle çözerim. Allah bizleri muska yapan büyücü medyum hoca ve medyumlar dan korusun.

 

MUSKA NASIL YAPILIR

Muska bir kağıt parçasına içine yazıları yazıldıktan sonra üçgen yada dikdörtgen şeklinde sarılarak balmumu yapada yapıştırıcı ile açılmayacak şekilde himaye edilir. Daha sonra istenirse muska bir kumaş parçasına dikilebilir.

İSLAMDA MUSKA

İslam dininde muskanın yapılışı ve kullanılışı ilk olarak Hz. Muhammed (S.A.V) efendimize Cebrail tarafından Uhud savaşında getirildiği Cevşen’dir. Bu cevşeni takan bir müslümanın bütün kötülüklerden, cinlerin ve şeytanların zararlarından korunacağı, kaza ve belalardan muhafaza edileceği ve düşmanlara karşı zafer kazanılacağına inanılmıştır.

Ayrıca bu cevşenin içinde Allah’ın isim ve sıfatlarının yer aldığı bu isim ve sıfatların hem kişinin üzerinde taşıyarak kişiye fayda sağladığı hemde kişinin okuyarak faydalandığı bildirilmiştir.

MUSKA ÇEŞİTLERİ

Muskaların yapılış amacına göre çok çeşitli muskalar yapılabilmektedir. Örneğin bir kişinin korku hastalığına yakandığı zaman neredeyse evin içinde odadan odaya gidemeyecek kadar korkması halinde muska yapılır ve muska korkan kişiye verilerek takması istenir. Muskayı takan kişi ferahlamaya başlar, korkurusunu yener. Bu gibi işlemlerdeki muskalar insanlara fayda sağlayan muskalardır. İçinde küfre sebeb bir yazı bulunmadığı müddetçede caizdir.

İki kişinin arasına soğukluk, nifak sokmak için yapılan muskalar günahtır. Örneğin kaynana gelinin eşiyle arasını açmak için muskacı hocaya muska yaptırıyor. Muskayı eve getiren kaynana gelin ve oğlunun odasında gizli bir yere yerleştiriyor. Belirli bir zaman sonra gelin ve damat muskanın olduğu odada sebebsiz yere tartışıyorlar, kavga çıkartıyorlar, uykuları kaçıyor, uykularında rahatsız ediliyorlar, birbirlerini domuz gibi görmeye başlıyorlar. Böyle olduktan sonrada araya soğukluk giriyor ve çiftler neredeyse ayrılma noktasına kadar gelebiliyorlar. Bu gibi muskalar ise tamamen günahtır ve büyücüler tarafından yapılmaktadır.

Bu yazı Büyü, Vefkler kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>