Medyum Medyumlar

Medyum ve Medyumlar

Medyumluk mistik güçlerin yetilerine sahip ve bazı şeylere trans ve yoğunlaşma ile kehanet getirebilen kişilerin yaptıkları iştir.  Bu kişilere yani medyumlar yurt içinde genelde medyum yada kırsel kesimler de hoca olarak bilinmektedir. Medyumlarsa bu işi yapan kişilerdir. Medyumların diğer âlemlerden güçler ile iletişime geçtikleri ve bu şekilde işlerini yürüttükleri bilinir. Medyumların, yıldızname ve benzeri gibi gelecekten haber verebilecekleri bazı yöntemleri vardır. Falcılar, üfürükçüler medyumlar ile karıştırılmamalıdır. Bu ayrıma dikkat edilmelidir. Falcıların, büyücülerin çok daha aksine, bilime dayalı araştırmalar ve Allah vergisi yetenekler ile hareket eden Medyumların bir ahlâkı vardır. Bu ahlâk sayesinde, medyumların insanlara yardımcı olduğu bilinmektedir. İslâm dini ve pek çok dinde birden kabul görmüş ve tartışmalara sebep olmuş bu felsefe, oldukça köklü bir felsefedir. Günümüzde de hala popülerlik ve aktifliğini sürdürürken, mevcut medyum hocalar haricinde çoğu kişinin “ben de yıldızname bakabilirim, geleceği bilirim” gibi şuursuzca söylemleri yüzünden, insanların artık medyumlara itibarı azalmaktadır. Bu durumun önüne geçilebilmesi için, medyumluğu bilinmeyen kişilere emin olmaksızın gidilmemeli ve yıldızname baktırılmamalıdır. Yıldızname, faldan çok farklı şekilde, bir araç olmadan, su, kahve, kum, kurşun, çay, tarot kartları, el veya bıçak gibi araçların aradan arındırılmış şekli ile geleceğe yönelik olacakları söylemektedir. İnsanın başına gelecek olan bazı şeyler, medyum tarafından söylenir. Olumsuz şeylerin, ruhî veyahut manevi hastalıkların, rahatsızlıkların önüne geçilmeye çalışılır. Bu yüzden medyumlar, insana şarlatanlık yapanlar değil, Allah vergisi yetenekleri ile yardımcı olan kişilerdir.

Bu yazı Medyum, Medyum Hoca, Medyumlar kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>