Medyum ve Cinler

Cinler, insanlığın yaratılışından itibaren insanlar ile diyalog içerisinde olan ve sık sık adından bahsettiren gizemli varlıklar olarak karşımıza çıkmaktadır. Çok hızlı oldukları bilinen ve insan üstü yetenekleri olduğu bilinen bu ateş süvarileri, insanlar ile uğraşmaktan yaradılıştan bu yana bıkmamışlardır. İnsanların zafiyetlerinin bilincinde olan bu varlıklar yaradılış itibari ile yüce yaratıcı tarafından doğa üstü güçler ile bezenmiş ve süslendirilmişlerdir. İnsanoğlunun onlar ile uğraşmasına karşılık olarak sürekli inşaları rahatsız edici bir takım eylemler sergileyebilmektedirler. Kainat üzerinde sadece insanlar ve hayvanların var olduğunu düşünmek başlı başına saçmalıktır. Her düşünceye saygımız var elbet ama mistik güçlerin varlığı da es geçilmemesi gereken bir konudur. İki büyük ilahi dinde de varlığı kabul edilen bu varlıkların insanlar tarafından rahatsız edilmesi kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Bu hususta inşanlar yardımcı olabilecek kişiler mevcuttur. Bu kişiler ise ilim, irfan, yetenek ve kudret sahibi medyumlardı. Medyumlar insanlara ruhsal ve ya manevi problemlerinde yardımcı olabilecek kişilerdir. İnsanların her medyum diye tabir edilen kişilere itibar etmemesi gerekmektedir. Çünkü medyumluk Allah vergisi bir yetenektir. Medyumların trans, yoğunlaşma, yıldız name bakma, cinler gibi büyük bir ilim olan büyü üzerinde de yüksek miktarda hâkimiyetleri bulunmaktadır.
Medyumlar çağlar boyunca toplumlara ve geniş kitlelere hitap etmiş toplumsal problemleri bireysel olarak ele almış savaşlarda ve diğer mistik konularda insanlara yardımcı olmuşlardır.

Bu yazı Cin Musallatı, Medyum, Medyum Hoca, Medyumlar kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>