Medyum ve Büyücülük

Medyum ve Büyücülük

Büyücülük yüzyıllardır çağlardan bu yana süregelen bir gelenek niteliği kazanmış aktivitedir. Büyücülük, tabir-i caizse gizli güçlerin insanların istekleri doğrultusunda iyi veyahut kötü olarak yönlendirilmesi ilmidir. İslâm dinine göre büyü, şeytanların dünyaya soktuğu tamamı ile kötü amaçlarla kullanılan bir ilimdir. Yasak ilimdir. Hz. Peygamber’in doğuşundan itibaren gelen yasaklar ve haramlar silsilesi içinde yerini almıştır. Hristiyanlığa göre ise kesin kez kabul edilebilir yanları mevcuttur. Yahudilikte ise büyücülük, hipnoz ve benzeri tüm mistik kavramlar kabul görmüştür. Bu yüzden dünyada büyücülük üzerine en gelişmiş topluluklardan biri da Yahudilerdir. Yahudilik, bilindiği üzere millî dindir. Millî benliklerini de bu şekilde kaybetmeden bu doğrultuda ilerleyen Yahudiler, yüzyıllardır atalarından gelen gelenekleri çok iyi kullanmış ve korumuşlardır.

İnsanların, haset, kıskançlık gibi duyguların beslendiği bazı hedef insanlara karşı büyü yaptırmak istemeleri insan nefsinin bitmek tükenmek arzularından bir tanesi olarak örnektir. Medyumlar ise büyücüler ile asla karıştırılmamalıdır. Medyumlar büyü ilmine sahiptir. Ancak sadece gerekli olduğu zamanda kullanmayı ve insan yararına olmadığı sürece yaklaşmamayı tercih ederler. Bu yüzden medyumlara güvenilmeli ve itibar edilmelidir. Piyasadaki “yıldızname bakıyorum, ben medyumum” diye dolaşan insanlara kulak asılmamalıdır. Zira medyum, ben medyumum diye bağırmaz. Medyum, ilmi ile kendini belli eder ve size tasarruf eder. Geleceğinizden kesitleri sizin önünüze koyar, bazı şeylere siz daha bahsini açmamış iken vakıf olabilir.

Bu yazı Büyü, Medyum kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>