Medyum Hocalar ve İslamiyet

Medyum hocalar ve İslâmiyet

Medyumlar, Allah vergisi doğuştan gelen yetenekleri sayesinde gelecekten haber verebilme gibi bazı mistik yeteneklere sahiptir. Bu mistik yetenekler sayesinde insanlara yardımcı olmaktadır. Medyumlar, ne yazık ki çağlar boyunca toplumlara yardımcı olmalarına rağmen, Türk toplumunda kulaktan dolma ve bilinçsizce bilgiler ile hareket edilmesinden ötürü sürekli olarak önyargılı olarak yaklaşılan bireyler olmuştur. Oysa medyumlar, bu mistik yeti ve yetenekleri sayesinde yüksek iyi ahlâktan ödün vermeden insanlara yardımcı hususunda ellerinden geleni yapmaktadırlar. İslâm dininin de bu durumla ilgili insanlara yardım etme amacı taşıyan eylemlere izin verdiği söylenmektedir.

Medyum, öngörü, önsezi gibi yetenekleri sayesinde ve yıldız name bakımı gibi ışık tutucu %100 doğru ve ışık tutucu bilgiler ile insanlara yardımcı olurlar. İnsanların hayatlarında ne gibi değişiklikler meydana geleceği ile ilgili bireylere yardım ederler. Bu sayede insanların, gelecekte karşılaşabilecekleri olumsuz durumları engellemiş olurlar. Ruhi ve manevi yönden oldukça sağlam karakter ve ahlâka sahip olan medyum hocaların, falcı, büyücü, üfürükçü, cinci ve diğer kendini medyum mistik bilgi ve kuvvetlerine sahip olarak tanıtan bireylerle karıştırılmaması gerekmektedir. Bu insanlar, bireylerin hayatlarında yanılabilecekleri bilgiler vererek heba olmasına ve zarar görmesine neden olurlar. Medyumlarda bulunan yüksek ahlaki karakter ve değerler sayesinde medyumların insanlara zarar verebilecek şeyleri söylemesi, bildirmesi ve yönlendirme yapmasının önüne geçilmektedir. Bu sayede medyumlar, güvenirliliğini korumaktadır.

Bu yazı Medyum, Medyum Hoca, Medyumlar kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>