Medyum Çalışmaları

Web sitelerinde Medyum çalışmaları sunan medyumlar güvenilir kimliği ile dikkat çekmektedir.

Ülkemizde ve dünyada, medyumluk, büyücülük, falcılık vs. eski zamanlara oranla çok yaygın bir şekilde mevcuttur. Mesela ülkemizdeki birçok şehirde her ilçede en az bir tane medyum yeri bulunmaktadır artık. Medyumlar, insanların kötü şanslarını gidermek, insanlara iyilik sağlamak, hayatlarının düzgün olmasını sağlamak vs. için çalışırlar. Bu amaçlarını yerine getirirlerken de birçok bilinmeyen ve karanlık güçlerden yararlandıkları söylenir. Bu bilinmeyen güçleri de temel olarak özetlememiz gerekirse üç harfliler olarak nitelendirebiliriz.

Medyumlar her insan tarafından iyi veya kötü olarak görülmemektedir. Ancak ülkemizde hem insanlar, hem de İslam dinine mensup olmamızın etkisiyle de medyumluk mesleği kötü, haram olarak görülmektedir. Şöyle ki medyumlara inanılmaması, büyücülere inanılmaması vs. İslam dininin kutsal kitabında açıkça belirtilmiştir. Ancak medyumların uyguladığı bazı dualar birçok dine uygun olabilmektedir. Şimdi bu dualardan birkaçını inceleyelim.

Şirinlik duası: Medyumların en çok yaptığı dualardan biridir. Şirinlik duası sayesinde duayı yaptıran kişi toplum içinde sevilmekte, sayılmakta, dikkat çekme, saygı duyulmakta ve itibar sahibi olmaktadır. Bu dua hiçbir dine aykırı değildir ve tamamen insanların yararı için yapılmaktadır.

Çevir gel duası: Bu dua da genelde medyumlar tarafından yapılır. Çevir gel duası genelde dargın olan çiftlere, kavgalı, küs olan aile bireylerine vs. uygulamaktadır. Amacı iyi olan bu dua, hiçbir dinde kötü olarak kabul edilmemektedir, aksine iyi bir şeydir.

Tabii ki medyumlar bu kadar yararlı dualar da yapmaktayken diğer insanların önyargıları hala kırılamamıştır. Öyle ki bir kişiye medyuma gittiğinizi söylediğinizde alacağınız tepkiler pek iyi olamayabilmektedir.

Bu yazı Çalışmalarım kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>