Göz Değmesi

Göz değmesi, günümüzde nazar olarak bilinen bir durumdur. Bu durum, maalesef insanın isteği doğrultusunda oluşmaz tamamen insanın doğuşuyla beraber yanında gelecek olan bir şeydir. Böylesine farklı bir durumun aynı zamanda Kur’an’da da geçmesi gerçek bir olaydır diyebiliriz.

Günümüzde göz değmesinden sakınmak için bazı hususlar vardır. Bunlardan birisi de göz değmesi durumunu yaşatan bireylerle göz göze gelmemektir. Ayrıca renkli gözlü olan insanlarda genelde göz göze gelmek, onların yoğun nazar etkilerinin değmesine sebebiyet verebilir.

Bir insan, asla nazarı kendisi yapamaz ve elinde olmadan nazar değebilir. İçinden kötü sözler söyleyerek, istekler belirterek oluşan nazar, nazar değmesinin en kötü yanıdır. Bununla beraber uğursuz gözleri olan insanların da nazar değmesiyle beraber tehlike enerjilerini karşı tarafa yansıtarak insanlara olumsuz bakışlarla göz değdirmektedirler.

Bu yazı Nazar Değmesi kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>