Fal ve Büyücülük

Fal ve Büyücülük

Fal ve büyücülük birbirleri ile bağlantılı ancak farklı iki alandır. Fal ve büyücülük, yüzyıllardır süregelen büyü, sihir, fal, yıldızname gibi terimlerin insanlığı etki altına alması ile birlikte fal ve büyücülük terimleri ayrı bir kategori kazanmıştır. Fal, insanların geleceğe dair kehanetleri öğrenmesine dair bir gelecek tahmini, yorumu işlemi olarak nitelendirilebilir. Büyü ise insanların gizli güçlerin kontrol edilmesi ile istediği şekilde yönlendirilmesi nihayetinde zarar görmesi veyahut istenilen bir şeyi yaptırılması şeklinde nitelendirilmektedir.

Büyü, yüzyıllardır süregelen insanlığın merak geleneğinde, önemli bir yer tutar. Savaşlarda, karı-koca ayrılık ve kavgalarında, sultanların, padişahların tahta çıkışlarında, sürekli büyü etkisi olduğuna inanılır. Büyü, İslâm dini dâhil olmak üzere, üç büyük din ve yeryüzündeki çoğu din tarafından kabul edilen bir gerçektir. Medyumların büyü yapma ile ilgili “istedikleri takdirde” bilgileri vardır. Medyumlar, Allah vergisi yetilerini insanlığın iyiliği için kullanmak mecburiyetindedirler. Çoğu medyum bu yüzden büyü yapmaktan kaçınır yahut beyaz büyüler yapar. Büyü yapma yeteneği Allah vergisi bir yetenektir. Medyumlarda bu yetenek bulunur. Ancak Medyumlar da, fal bakar. Medyumlar fal gibi eğlence için bakılmayan, kesin bilgiler verebilen ve geleceğe dair karşınıza çıkacak olayları yaşıyormuşçasına anlatmalarını sağlayan “yıldızname” bakarlar. Yıldızname bakmak, bir yetenek işidir. O yüzden herkes yıldızname bakamaz. Yıldızname baktırılması için gidilecek olan medyumun medyumluğundan emin olmak gerekir. Aşırı derecede şarlatanların çoğalışı ile medyumlara güven oldukça azalmıştır. Medyumlara manevi ve ruhî hastalıklardan korunmak için itibar etmeliyiz.

Bu yazı Büyü, Fal Baktırmak, Yıldızname kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>